Łóżko-przyjaciel
Łóżko - przyjaciel
A więc każdego ranka budzę się z niechęcią do życia, co to znaczy? Coś mi się nie udało? Czegoś się boję? Nie chce iść do szkoły/pracy? Mamy ochotę w nim zostać. Przyznajcie się jak wiele z was myślało o tym jak ważna rolę odgrywa łóżko w naszym życiu? Myślę ,że niewielka garstka osób. No bo po co zastanawiać się nad tak oczywistym faktem ,że jest nam dobrze w łóżku i lubimy do niego wracać? Śnimy tam, odpoczywamy, zbieramy myśli, płaczemy, śmiejemy. Dlaczego tak bardzo po ciężkim dniu chcemy położyć się do łóżka? Nie, nie dlatego że jesteś zmęczony choć to też powód, dlatego ,że łóżko jest twoim przyjacielem mimo ,że możesz mieć ich wielu to czujesz się przez nie najbardziej rozumiany. Bo nie pyta, nie krytykuje, nie daje rad, nie ocenia. Po prostu jest.
A więc.. już mniej więcej wiemy jaką rolę odgrywa łóżko w naszym życiu czas przejść do tematu TABU który kręci się wokół nas od kilku lat. DEPRESJA, ZABURZENIA EMOCJONALNE.
Ale groźnie brzmi.., ale groźna nie jest, ludzie na to nie umierają, nie tracą nogi czy ręki nie muszą mieć operacji.
Jest dokuczliwa dla nas i dla osób najbliższych. Nie widzimy sensu życia, niektórzy nawet mają myśli samobójcze, zero pozytywnych myśli, są też takie objawy jak leki, strach, płacz to wszystko należy do zaburzeń. Jak poradzić sobie z taką osobą i jak jej pomóc? Do dziś nikt tego nie odkrył bo to jedna z chorób której jeżeli ktoś nie przeżyje to nie pomoże. Jest to prawda ale w 50% dużą rolę odgrywa wsparcie które nawet nie musi polegać na zrozumieniu bo jak druga osoba ma zrozumieć coś,czego nie przeżyła, nie każdy potrafii postawić się w sytuacji drugiego człowieka. Wsparcie jest pojęciem względnym bo każdy wspiera inaczej i na swój sposób. Przedstawię wam poniżej dwa rodzaje wsparcia stosowane przez osoby zdrowe do osób "chorych "
'"WSPARCIE" NR 1
●NIE WYMYŚLAJ
●WEŹ SIĘ W GARŚĆ
●INNI MAJĄ GORZEJ
●TO WSZYSTKO SIEDZI W TWOJEJ GŁOWIE, PRZESTAŃ O TYM MYSLEĆ
●NIE MASZ POWODOW DO ZMARTWIEŃ
●NIE PŁACZ O BYLE CO, CO TO CI DA
Mogłabym wymieniać dalej.. lecz po co powielać to czego nie mówić osobie z zaburzeniami?
WSPARCIE NR 2
●DAMY RADĘ
●JESTEM Z TOBĄ
●NIE JESTEŚ Z TYM SAM/A
●KOCHAM CIĘ
●MASZ MOJE WSPARCIE
●WYPŁACZ SIĘ JEŻELI TEGO POTRZEBUJESZ
●USPOKÓJ SIĘ, SPRÓBUJMY ROZWIĄZAĆ PROBLEM NA SPOKOJNIE
Wracając do kontekstu łóżka które poruszyłam na początku, słysząc które słowa chcesz z niego wyjść? Pierwsze? Czy drugie?
Życie z osobą która posiada zaburzenia czy depresję nie jest łatwe, swoje myślenie często trzeba przestawić w taki sposób aby twój partner/ka widział/ ,że chcesz pomóc że jego/jej zdrowie jest dla Ciebie najważniejsze i nie ważne z czym się zmierza ty jesteś obok bo kochasz, bo wiesz ,że to twoja przyszłość, twój cały świat. Uczmy sie rozmawiać wzajemnie, mówić czego od Siebie oczekujemy i nie uciekajmy bo uciekają tylko tchórze pamiętajcie o tym!
To mój pierwszy wpis więc proszę o opinię na jego temat. Jaką tematykę chcecie abym poruszała?. Czekam na propozycje
Pozdrawiam.Modern.Girl
Dodaj komentarz